Anderlecht 0-4 PSG: Notat e lojtarëve, Neymar e Mbappe super (FOTO)

Paris Saint Germaini fitoi lehtësisht ndaj Anderlechtit me rezultat 0-4 në Ligën e Kampionëve.

Golat për mysafirët i shënuan Kylian Mbappe (3’), Edison Cavani (44’), Neymar ( 66’) dhe Angel Di Maria (88').

Braziliani ishte lojtari i ndeshjes, ndërsa përveç golashënuesve paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe: Marco Verratti, Adrien Rabiot dhe Alphonse Areola.

Për vendasit më i miri ishte Adrien Trebel me notën 7.1, ndërsa paraqitje të mirë bëri edhe Sofiane Hanni. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2017, ora 09:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori