Anderlecht, Besnik Hasi rinovon deri në 2017-ën
Ish mesfuhshori i Kombëtares shqiptare, sot trajner, Besnik Hasi, ka rinovuar kontratën e tij me kampionët e Belgjikës Anmderlecht deri në vitin 2017, njofton klubi belg.

Klubi më i famshëm belg i beson sërish punës së gjakovarit, që para se të bëhej trajner, ka qënë futbollist në këtë skuadër.

Fillimisht Hasi punoi si ndihmës/trajner e më pas u bë trajner i parë dhe në dy sezonet e tij të para ka fituar titullin kampion dhe Superkupën e Belgjikës.
Shtuar më 06/02/2015, ora 09:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori