Andre Schuerrle dhe Mario Gotze do investojnë në një kompani kanabisi
Shteti i Holandës njihet si një vend liberal për sa i përket kanabisit, dhe nga kjo liri duket se kanë përfituar dy ish-kampion të botës me Gjermaninë në vitin 2014, Andre Schuerrle dhe Mario Gotze.

Të dy ish-lojtarët e Borusia Dortmundit do të bëhen investitorë të përbashkët në kompaninë “Sanity Group”.

Kjo kompani është me qendër në Berlin dhe është e shpërndarë me degë në mbarë Europën ku merret kryesisht me kërkim-zhvillimin dhe shpërndarje të barnave mjekësore me bazë kanabisin.
Shtuar më 01/12/2020, ora 21:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori