Andres Iniesta aksioner te Albacete
Iniesta
Andres Iniesta bëhet pronar te Albacete. Mesfushori i Barcelonës bleu aksione me vlerë 420 mijë Euro në klubin, ku nisi karrierën, i cili aktualisht luan në Segunda B Division, raporton Super Sport.

Me marrjen e pronësisë te Albacete, i ati i Iniestas, Jose Antonio ka të drejtën të bëhet anëtar në bordin drejtues të klubit. Iniesta nisi të luante te Albacete kur ishte 10 vjeç dhe qëndroi atje për dy sezone. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2011, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori