Anelka lojtar per te cilin ka nevoj skuadra franceze PSG
Albeu.com
Sulmuesi i Chelseat, Nicolas Anelka, është pikërisht lojtari për të cilin ka nevojë skuadra franceze, Paris Saint Germain, thotë shefi i klubit, Charles Villeneuve.Anelka e ka filluar karrierën te PSG, mirëpo ishte ‘rrëmbyer’ nga trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, në moshë 17-vjeçare.

Pas kalimit në Real nga Arsenali, Anelka ishte kthyer te PSG në vitin 2000. Pastaj përsëri ishte larguar si huazim në drejtim të Liverpoolit, pastaj Manchester Cityt, Fenerbahces dhe Bolton Wanderers, para se të nënshkruante me Chelsean.

“Do të më pëlqente ta shihja Nicolas Anelkan përsëri te PSG. Do t’u them haptas se ai është
Shtuar më 13/08/2008, ora 23:25
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori