Anësori i Juventusit i pafat, këput sërish ligamentet e gjurit
Marko Pjaca futbollisti në pronësi të Juventusit por i huazuar tek Fiorentina, është dëmtuar rëndë duke këputur sërish ligamentete e gjurit si në mars të vitit 2017 me kombëtaren kroate.

Lajmi është konfirmuar nag vetë klubi i Fioretinës, teksa kroati dot ti duhet tashmë të qëndrojë 6 muaj larg fushave të blerta.

Ai vitin e kaluar qëndroi për dy sezone te skuadra e Schalke 04, ndërsa këtë sezon ishte e huazuar tek Fiorentina duke zhvilluar 19 ndeshke teksa shënoi dhe një gol. /albeu.com/


Shtuar më 09/03/2019, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori