Angli-Hollandë nuk luhet për shkak të trazirave
Pas revoltave të shumta që kanë përfshirë një pjesë të madhe të Londrës ka bërë që ndeshja miqësore e cila do të luhet po në këtë qytet kundrejt Anglisë dhe Hollandës të shtyhet.

Disa ndeshje të rëndësishme të Carling Cup janë shtyrë për arsye sigurie dhe sipas shtypit anglez dhe Federatës Angleze të Futbollit është shtyrë edhe ndeshja e kombëtares angleze.

Ndeshja ndërmjet Anglisë dhe Hollandës nuk do të luhet pasi ajo do të luhej në Stadiumin Wembley i cili ndodhet disa metra larg revoltës dhe kjo sillte një rrezik të madh për 70 mijë të pranishmit të cilët do të ishin në stadium.

Ka qenë edhe vetë sulmuesi i Manchester United dhe i Kombëtares Angleze i cili në Twitterin e tij i ka bërë thirrje që të ndalojnë revoltën.

"Këto revolta janë çmenduri.Përse njerëzit duhet ti bëjnë këto gjëra kundrejt vendit të tyre dhe qytetit të tyre? Ju lutem ndalojeni këtë gjë". /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2011, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori