Anglia në krizë: Pesë ndeshje, asnjë gol
Na ishte dikur futbolli anglez që dominonte në Europë, me tre skaudra në katër të mundshme në gjysëmfinalet e Champions League, ose të paktën kualifikoheshin të katër në çerekfinale. Kanë kaluar pak vjet, por duket një e shkuar e largët kur shikon rezultatet e këtij sezoni. Faza e 1/8 të Champions League është shumë e dhimbshme për anglezët: Olympiacos-Manchester United 2-0; Arsenal-Bayern 0-2; Manchester City-Barcellona 0-2.

Për të mos harruar edhe Europa League, Dnipro-Tottenham 1-0 e Swansea-Napoli 0-0, dhe bëhen 5 ndeshje ku skuadrat angleze nuk kanë mundur të shënojnë asnjë gol.

Nëse edhe Chelsea nuk arrin të fitojë sot në mbrëmje në Stamboll përballë Galatasaray atëherë ekziston rreziku që asnjë ekip anglez të mos kualifikohet për në çerekfinalet e Champions League. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2014, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori