Ansu Fati është shumë pranë kombëtares spanjolle, por babai i talentit preferon Potugalinë
E gjithë Spanja është vënë në lëvizje që talenti 16-vjeçar Ansu Fati të luajë për kombin e tyre, por i ati thotë se dëshira ishte që të luanin për Portugalinë.

"Unë kam dashur që im bir të luajë për Portugalinë. Kam kontaktuar me disa njerëz të federatës, por ata nuk u kujtuan më. Spanja ka qenë shumë e fortë në kontaktet e saj. Rubiales na ka kontaktuar dhe duan që Fati të luajë për Spanjën", tregon babai i tij.

Kjo deklaratë tremb disi drejtusit e federatës spanjolle pasi për asnjë arsye nuk duan ta humbasin talentin e Barcelones.
Shtuar më 23/09/2019, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori