Antoine Griezman zbulon të ardhmen e tij
Antoine Griezmann ka zbuluar planet e tij për të ardhmen. Më parë ai zbuloi se ëndërroj që një ditë të fitojë “Topin e Artë”.

Francezi nuk e ka fshehur zhgënjimin që nuk është përfshirë në listën e lojtarit të vitit.

“Mesi dhe Ronaldo janë 2 lojtarë që do të kthehen në legjenda, janë më të mirët, por mund ti arrish brenda 1 viti”, u shpreh Griezman për “ESPN”.

“Mund të ndodh në NBA me Le Bron, i cili është më i miri i historisë së basketbollit së bashku me Xhordan, por brenda një viti MVP mund ta fitojë edhe Rusël Uestbruk ose Xhejms Harden. Mesi dhe Ronaldo janë shembuj për mua. Në Amerikë është një mentalitet tjetër. Mua më pëlqen atje sepse kur shkoj nuk më njeh askush. Dua të luaj në MLS, kam dëshirë ta mbyll atje karrierën time”, përfundoi Griezman.
Shtuar më 01/11/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori