Antonio Conte flet për të ardhmen e tij tek Chelsea dhe për ndeshjen e "play-off"-it të Italisë kundër Suedisë
Antonio Conte refuzoi të flasë për të ardhmen e tij pas "kësaj përvoje të pabesueshme" në Chelsea dhe këmbëngul se Italia mori "një barazim të mirë" me Suedinë.

Ish-trajneri i Juventusit dhe Italise do te ketë neser një provë tjetër të vështirë me Romën ne Ligen e Kampioneve, dhe foli për Mediaset Premium, shkruan Albeu.com.

"E ardhmja ime? Është më mirë të mendosh për të tashmen, e cila quhet Chelsea, "tha Conte.

"Kam dy vjet në kontratën time dhe dua ta shijoj këtë eksperiencë të pabesueshme këtu. Po mësoj një kulturë tjetër, një gjuhë tjetër dhe një stil tjetër të futbollit. Gjithashtu dua ti jap familjes time dhe vajzën time mundësinë për të mësuar gjuhën angleze.

"E tashmja ime është shumë e rëndësishme."

"Unë nuk mendoj se ishte shumë e ashpër në reagimin tim, pasi kemi luajtur keq dhe kur humbet, zakonisht do të thotë që lojtarët janë keq dhe trajneri ka gabuar në zgjedhjet e tij.

"Ne të gjithë e marrim pjesën tonë të përgjegjësisë, ashtu si ne të gjithë e ndajmë punën tonë pas një fitoreje. Është një moment i vështirë për ne, kryesisht për shkak të lëndimeve të lojtarëve të rëndësishëm, por në momente të vështira, kur sheh burra të vërtetë. Alvaro Morata është një figurë e rëndësishme, ai është sulmuesi ynë.

"Ajo që më shqetëson më shumë për Romën është të shoh entuziazmin e tyre. Eusebio Di Francesco është një djalë i madh dhe një trajner i madh i cili meriton mundësinë për të udhëhequr Romën.

"Unë e njoh Daniele De Rossi, Alessandro Florenzi dhe Stephan El Shaarawy, duke pasur kënaqësinë e trajnimit të tyre me Italinë dhe patëm një "Euro 2016" të paharrueshëm."

Italia duhet të kalojë nëpër play-off kundër Suedisë për të arritur në Kupën e Botës në Rusi verën e ardhshme.

"Mendoj se do jetë një ndeshje e mirë. Ne duhet të shkojmë në Kupën Botërore dhe ne do ta bëjmë atë." tha tekniku italian
Shtuar më 17/10/2017, ora 21:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori