Arbitrat "e moshuar" e drejtojne me mire ndeshjen
Albeu.com
Arbitrat e futbollit, mbi 45 vjeç, mund të jenë më të ngadalte në vrapim, por arrijnë që të jenë në kohe në vendin e përshtatshëm për të parë nëse ka faullë apo gabime gjatë lojës.
Një studim i kryer nga një grup ekspertësh britanike, italianë dhe zviceranë publikuar në numrin e fundit të "Journal of Science and Medicine in Sport" tregon se nuk është efikase dalja në pension e arbitrave pas moshës 45-vjeçare, pasi ata janë në gjendje të drejtojnë takimin njësoj si kolegët e tyre më të rinj.
Shtuar më 11/02/2010, ora 21:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori