E FUNDIT/ Kallëzohet në prokurori Erion Veliaj
Arbitri akordon penallti pas një konflikti me një futbollist (VIDEO)

Pëlqej
Në Serbi ku ndeshja përcaktohej për një vend në Europa League, po kështu ka ndodhur në Francë që bëhej fjalë për një ndeshje shumë të rëndësishme.

Ajaccio dhe Le Havre luanin në play-off që të si në Ligue 1, kur pa pritur gjyqtari akordon penallti për Le Havre pas një klonfikti që pati nga një lojtar i skuadrës së Ajaccios.

Megjithatë, Ajaccio arriti të barazoi rezultatin dhe në fund ta mposht me penallti Le Havren duke kaluar në fazën tjetër.

Ajaccio do të takohet në finale me Toulouse më 23 maj, e cila ndeshje do të përcaktojë se cila nga këto skuadra do të përformojnë në elitën e futbollit francez vitin e ardhshëm. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori