Arbitri i njohur italian do të drejtojë finalen Bayern-PSG (FOTO LAJM)

UEFA i ka dhënë gjyqtarit italian Daniele Orsato përgjegjësinë për të gjykuar finalen e LigësKampionëve midis Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich.

Kjo ndeshje me vlerë të madhe i është befasuar gjyqtarëve italianë për të ndarë drejtësinë dhe gjyqtar kryesor do të jetë Daniele Orsato.

Orsato do të jetë gjyqtari i shtatë italian që gjykon një finale të LigësKampionëve dhe i pari pas Rizzolit që ndau drejtësinë kur Bayerni mposhti Borussia Dortmund në sezonin 2012-13.

Lorenzo Manganelli dhe Alessandro Giallatini do të jenë asistentët e 44-vjeçarit në Lisbonë.

Gjyqtari kryesor: Daniele Orsato (ITA)

Asistentët: Lorenzo Manganelli (ITA) dhe Alessandro Giallatini (ITA)

Gjyqtari i katërt: Ovidiu Hategan (ROM)

VAR: Massimiliano Irrati (ITA)

Asistentët e VAR-it: Marco Guida (ITA), Roberto Diaz Perez del Palomar (SPA) dhe Alejandro Hernandez Hernandez (SPA)
Shtuar më 20/08/2020, ora 16:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori