Arena Kombëtare humbet finalen e Superkupës Europiane

Merr fund ëndrra e Shqipërisë për të pritur finalen e Superkupës Europiane të sezonit 2019-2020, në stadiumin që po ndërtohet, ‘Arena Kombëtare’.

UEFA publikoi pasditen e sotme stadiumet që fituan të drejtën për të pritur finalet e Champions Leagues, Europa Leagues dhe Superkupës Europiane, për sezonin 2019-200 dhe fitues për eventin ku garonte ‘Arena Kombëtare’, u shpall stadiumi i Portos në Portugali, ‘Estadio Do Dragao’.

Shqipëria kështu humb tentativën e dytë për të sjellë një ndeshje të një niveli të lartë, në ‘Arenën Kombëtare’, por nuk përjashtohet mundësia për të konkurruar sërish në sezonin pasardhës. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori