Arena më e madhe në Ballkan, tenton ta sigurojë biletën për "Euro 2020"
Arena Națională”, është stadiumi më i shtrenjtë në Ballkan ndërsa kapaciteti i tij prej 55 mijë ulëse e bën edhe njërin prej stadiumeve më të zhurmshme në Ballkan.

Kjo arenë është shtëpia e Rumanisë, e cila është afër kualifikimit në kampionatin Evropian për herë të tretë radhazi.

Rumania e pret Suedinë në ndeshjen më të rëndësishme të kësaj kampanje për të dyja ekipet. Skandinavët mbajnë pozitën e dyte me 15 pikë, ndërsa një më pak dhe ngjitur me të është Rumania, që me një fitore eventuale ia rrëmben poziten e dytë kombëtares Suedeze.

Atmosfera do jetë e flaktë në “Arena Nationala”, ndërsa dy ekipet e “verdha” luftojnë për Euro 2020.
Shtuar më 15/11/2019, ora 18:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori