Argjentina ne finalen e Boterorit 2010 (VIDEO)
Albeu.com
Përfaqësuesja e Argjentinës ka shënuar fitore minimale si mysafir i Uruguait, për të siguruar vendin e katërt në listën e shteteve nga Amerika Latine (CONMEBOL).
Los Albicelestes fituan falë golit të Mario Bolattit të shënuar katër minuta pa përfunduar koha e rregullt e ndeshjes (86’).

Me këtë fitore të zgjedhurit e Diego Maradonas u bashkohen përfaqësueseve të Brazilit, Kilit dhe Paraguait, duke u kualifikuar direkt në Kampionatin Botëror 2010.

Ndërkohë, përkundër humbjes, Uruguai ka siguruar vendin e pestë, pasi që Ekuadori u mposht nga Kili, ashtu që do ta kërkojë kualifikimin me anë të barashit me vendin e katërt nga grupi i Amerikës Veriore (CONCACAF).

Ja goli:

Shtuar më 15/10/2009, ora 19:57
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori