Argjentinasit: Duam fytyrën e Maradonës në paratë tona
Fansat më të flaktë të legjendës Argjentinase të futbollit, Diego Armando Maradonës dëshirojnë që paratë e tyre, apo saktësisht shifra "10 peso", të zëvendësohet me fytyrën e Manuel Belgranos, dhe të vihet Maradona.

Më shumë se 15.000 mijë fansa janë bashkuar në një grup të Facebok të quajtur "lëreni Diegon të jetë Diego". Vlera e 10 pesos është 2€.

Ata dëshirojnë që Belgrano të jetë në shifrën 2$, kurse Maradona të jetë në atë të 10. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2011, ora 19:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori