Arjen Robben flet për të ardhmen e tij në klubin bavarez
Arjen Robben ka thënë se është i qetë rreth të ardhmes së tij në Bayern Munich, me babanë e tij që e ka konfirmuar se skuadrat tjera kanë shprehur interesim për 33-vjeçarin.

Robbenit i skadon kontrata me Bayernin në fund të këtij sezoni dhe më parë ai ka lënë të kuptohet se po e konsideron pensionimin nga futbolli.

Ndërkohë, presidenti i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, tha në dhjetor se bisedimet për kontratat e Robbenit dhe Franck Ribery do të fillonin kah pranvera.

"Nuk ka pasur bisedime me klubin ende" tha Robben për Kicker.

"Por unë jam i qetë për këtë.

"Gjëja më e rëndësishme është të qëndrosh i shëndetshëm, të fokusohemi në situatën sportive dhe të luaj ndeshjet e mia". ka thënë holandezi. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori