Arrestohet presidenti i Dinamos së Zagrebit, shkak bëhet Modric
Policia kroate ka arrestuar presidentin e Dinamo Zagrebit, Zdravko Mamiç.

Numri një i gjigantit kroat është ndaluar sot në mëngjes së bashku me djalin dhe nipin e tij, raporton Vecernji.hr.

Sipas të përditshmes kroate Zdravko Mamic akuzohet për evazion fiskal si dhe aktivitete të tjera të paligjshme.

Shumë që mendohet se ka fshehur presidenti i klubit kroat është 100 milionë euro dhe lidhet m e transferimet e Luka Modric dhe Dejan Lovren. Këto dy të fundit kanë dëshmuar në "USKOK" e cila merret me anti korrupsionin në Kroaci /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2015, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori