Arsenal gati të "divorcohet" nga kapiteni i skuadrës
Arsenali është gati për ta shitur kapitenin e skuadrës së tyre, Laurant Koscienly.

Koscienly i cili është në vitin e fundit të kontratës nuk ka pranuar që të vazhdojë kontratën me Arsenalin dhe ka refuzuar të udhëtojë në Amerikë me ekipin e tij për përgatitjet parasezonale.

Klubi ka hapur proces disiplinor për lojtarin për ketë gjest të ulët që ka bërë, mirëpo raportimi i fundit thotë se ekipi i Unai Emerys do ta shesë lojtarin.

Për lojtarin janë të interesuar shumë ekipe franceze ndër më kryesoret janë Marsielle dhe Bordeaux.
Shtuar më 16/07/2019, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori