Arsenal kualifikohet për më tej (VIDEO)
Cesk Fabregas
Fitore e vështirë e Arsenalit (2-1) në ndeshjen e sotme në Emirates ndaj skuadrës nga Championshipi anglez, Huddersfield. Ndeshja u zhvillua në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të rrethit të katërt të FA Cup.

Të parët ishin vendasit ata që kaluan në epërsi me autogolin e Peter Clarke në minutën e 20 të ndeshjes.

Në pjesën e dytë Arsenal ra në lojë, dhe mysafirët e Huddersfield arritën të barazojnë në minutën e 66-të përmes Alan Lee.

Me një lojtar më pak, pasi Sebastian Squillac u përjashtua me karton të kuq në minutën e 42-të, Arsenal arriti të fitojë me golin Cesc Fabregas i cili shënoi në minutën e 86-të nga penalltia. (albeu.com)

Shikoni golat:


name="movie" value="http://video.rutube.ru/eed93b18ba50c1cc32d6114e9965bc25">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=3936455">video.rutube.ru/eed93b18ba50c1cc32d6114e9965bc25" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="470" height="353" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3936455">
Shtuar më 30/01/2011, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori