Arsenal mendon të transferojë turkun e Milanit
Gunners’ janë duke shqyrtuar mundësinë që të nisin një lëvizjen drejt yllit të Milan, Hakan Calhanoglu.

‘Mirror’ bën të ditur se turku është një nga emrat në listën e dëshirave të Arsenal.

25 vjeçari është i vendosur të ikën nga ‘San Siro’, pasi është në kërkim të minutave, para Euro 2020.

Calhanoglu ka regjistruar 18 paraqitjeSerie A këtë sezon, duke shënuar dy herë dhe duke shtuar një asistim.

Arsenal dëshiron transferimin e lojtarit në formë huazimi.
Shtuar më 12/01/2020, ora 09:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori