Arsenali dhe Totenhami ndalojne vuvuzelat
Albeu.com
Dy skuadrat angleze, Arsenal dhe Totenham Hotspur, kanë vendosur të ndalojnë përdorimin e trumbetave të plastikës "vuvuzela" në stadiumet e tyre, thuhet të martën në faqet zyrtare të klubeve."Konsiderojmë se prezenca e vuvuzelave në stadium mund të largojë tifozët tanë nga stadiumi. Ne jemi krenarë me tifozët tanë fantastikë, prandaj kemi vendosur t'i mbrojmë ata nga zhurma monotone e vuvuzelave", thuhet në faqen zyrtare të Totenhamit.
Shtuar më 21/07/2010, ora 12:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori