Arsenali e ka gati zëvendësuesin në rast largimi të Aubameyang
Sulmuesi dhe kapiteni i Arsenalit, Aubameyang lidhet me një largim të mundshëm gjati afatit kalimtar të verës me dy skuadra që janë të interesuara, Atletico Madridi dhe Barcelona,

Sipas The Daily Mirror, Arsenali ka bërë përpjekje për të zbuluar se në çfarë kushte Valencia do të konsiderohej e pranueshme për të shitur spanjollin.

Valencia është shumë e vetëdijshme për vlerën e tij të tregut, dhe Gunners besohet se e shohin Rodrigon si një zëvendësim perfekt për Pierre-Emerick Aubameyang.

Ai aktualisht ka një klauzolë blerjeje prej 120 milionë eurosh në kontratë në ‘Mestalla’ që zgjat deri në qershor 2022, por Valencia ndoshta do ta shiste për rreth 60 milionë euro.
Shtuar më 01/06/2020, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori