Arsenali fiton dhe merr vendin e parë (VIDEO)
Pëlqej
Arsenali ka fituar ndeshjen e tij kundër Aston Villas të vlefshme për javën e 15 të kampionatit anglez të futbollit. Topçinjtë fitojnë me rezultatin 2-3 dhe marrin tre pikë të cilat e ndihmojnë për të mbajtur hapin e kryesuesve duke u ngjitur në vendin e parë përkohësisht me 29 pikë.

Serinë e golave e ka hapur Arshavin në minutën e 39. Në minutën e 45 ka dyfishuar Nasri dhe mbyllet pjesa e parë me rezultatin 2-0.

Në pjesën e dytë vendasit shkurtojnë me ane të Clark në minutën e 52, por Chamack shënon dhe dolin e tretë për Arsenalin në minutën e 56. Vendasit provojnë të reagojnë dhe gjejnë golin e dytë sërish me Clark në minutën e 71 por nuk kanë mundur të bëjnë asgjë për të barazuar rezultatin. Në minutën e 93 Wilshere shënon dhe golin e 4 për Arsenalin duke mbyllur takimin 4-2. (albeu.com)


Aston Villa- Arsenal 2-4
<param name="movie" value="http://www.footytube.com/v/NjU2ODY=">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>
Shtuar më 27/11/2010, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori