Arsenali shpreson në shkarkimin e Ancelottit
As Maurizo Pochettino as Massimiliano Allegri, Arsenali kërkon të zëvendësojë të larguarin Unai Emery me Carlo Ancelottin.

“Topçinjtë” bëjnë tifo që Aurelio De Laurentiis presidenti i Napolit ta shkarkojë nga detyra ish-teknikun e Bayernit dhe Realit pasi e duan në Londër dhe kjo është pikërisht arsyeja që drejtuesit e klubit nga “Emirates” kanë emëruar në si trajner të përkohshëm suedezin Freddie Ljungberg.

Sfida e radhës ndaj Udineses mund të vendosë shumë për fatin e Ancelotti te Napoli, por për De Laurentiis edhe nëse vendos ta shkarkojë largimi i Ancelotti nuk do të ketë një kosto të madhe pasi palët kanë firmosur një klauzolë që në Carleto largohet para 31 majit do të marrë vetëm 500 mijë euro.

Duke marrë në konsideratë situatën e ndërlikuar mes palëve dhe të gjitha këto fakte, drejtuesit e Arsenalit besojnë se Ancelotti mund të jetë trajneri i ri i skuadrës së tyre.
Shtuar më 05/12/2019, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori