Arsenali ul borxhin, fiton 35.2 milione dollare
Albeu.com
Ekipi i Arsenalit ka bërë të ditur se ka nxjerrë përfitim prej 35.2 milionë paund dhe ulje të dukshme të borxhit në gjashtë muajt e fundit. Raporti gjysmëvjetor i Arsenalit ka treguar se borxhi prej 332.8 milionë paund është zvogëluar në ... 203.6 milionë, respektivisht për 129,2 milionë paund më pak. Rezultatet e tilla pozitive në masë më të madhe janë falë shitjes së 261 apartamenteve në Highbury Square, ish-fushën e klubit në Londrën Veriore. Edhe Arsene Wenger do të ketë një shumë të theksuar të parave për të investuar në ekip. “Si do ta shfrytëzojmë këtë teprisë të mjeteve ende nuk është vendosur, por krahas investimeve në klub, do të shihet edhe mundësia për të investuar projekte të klubit si dhe në infrastrukturë në Emirates”, ka thënë drejtori ekzekutiv, Peter Hill Wood.
Shtuar më 26/02/2010, ora 22:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori