Arsenali vijon me rezultate pozitive (VIDEO)
Arsenali vazhdon me ecurinë pozitive në kampionat, pasi fitoi me rezultatin 3-0 kundër Newcastle.

Ekipi i Mikel Artetas duket se e ka marrë veten dhe tashmë po bën mirë duke ngjitur shkallët e renditjes.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, ndërsa 3 golat e ndeshjes u shënuan në 45 minutat e dyta.

Fillimisht ishte Aubameyang që gjeti rrjetën në minutën e 52′. Ai ndërmori një kundërsulm personal dhe nuk fali “Qymyrxhinjtë” për 0-1.

Goli i dytë u shënua nga talenti Saka. Ky i fundit shfrytëzoi mirë një mundësi të krijuar dhe përshëndeti rrjetën për 0-2.

Auba shënoi dhe golin e tretë duke i vendosur kapak sfidës në minutën e 77′. Xhaka luajti 90 minuta të plota, duke qenë ndër më të mirët e ekipit.
Shtuar më 18/01/2021, ora 23:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori