Arsyeja pse Real Madrid nuk po nënshkruan me Mbappe
Real Madrid dhe Mbappe i ndan vetëm zyrtarizimi. Spanjollët janë të dëshiruarit e francezit dhe 18-vjeçari ka pohur se ose në Real Madrid ose askund.

Por pse po e zvarrit Reali Madridit këtë çështje? Nga disa burime anonime të Marcas bëhët me dije se Real Madrid ka një kontratë 6-vjeçare gati për francezin nga e cila Mbappe do të përfitojë 6-7 milionë euro në sezon, përcjell Albeu.com.

Real Marid ka gjithashtu gati dhe 130 milinë euro të tjera të gatshme për Monacon. Real Madrid po pret fillimisht të igurojë të ardhmen e Moratas, e ardhme e cila piketohet si larg Santiago Bernabeos. Shuma e ardhur nga shitja e spanjollit do të derdhet në arkat e francezëve për të marrë Mbappen. Real Madrid pret të shesë Moratën që të nënshrkuajë me Mbappe. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2017, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori