As Messi dhe as Ronaldo nuk janë të barabartë me Lewandowskin
Robert Lewandowski i ka dhënë fitoren minimale 1-0 Bayernit ndaj skuadrës së fundit në tabelë Kolnit.

Goli ndaj Kolnit ka qenë tejet i rëndësishëm për polakun i cili e ka quar në 53 numrin e golave të shënuar brenda vitit kalendarik 2017 me Kombëtaren e tij dhe klubin.

Lewandowski ka një përqindje mjaftë mbresëlënëse ku ka zhvilluar 53 takime dhe ka shënuar po aq gola.

Argjentinasi ka zhvilluar 62 ndeshje për të shënuar 53 gola në këtë vit kalendarik, ndërkohë Ronaldo ka 58 ndeshje dhe 52 gola. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2017, ora 09:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori