As Ronaldo dhe as Higuain nuk trembin aq sa Icardi me statistika
Mauro Icardi me katër golat ndaj Sampdorias në fitoren 5-0 ai arriti shifrën e 103 golave në 180 ndeshje në Serie A.

Si 25 vjeçar në top pesë ligat evropiane, vetëm Lionel Messi me 169 gola, Sergio Aguero me 109 dhe Wayne Rooney me 107 gola kanë bërë më të mirë se kapiteni i Interit.

Ndërsa, kur Gonzalo Higuain (97) dhe Cristiano Ronaldo (98) ishin në moshën e tij kishin shënuar më pak gola.


Aktualisht në 24 ndeshje ai ka shënuar 22 gola sezonal në kampionatin italian, vetëm Ciro Immobile ka më shumë, 24 gola./albeu.com/
Shtuar më 20/03/2018, ora 15:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori