Asensio, e mira vetme e këtij Reali të "vrarë"
Asensio është një nga lojtarët më cilësorë të Realit kur është në formën e tij më të mirë. Ndeshja nfaj Huescas konfirmoi se ai është rikthyer, dëshira, grinda dhe të gjitha tiparet e tij ndezën përmbysjen në "Estadio El Alcoraz".

Më dëmtimet e Hazard dhe Radrygo, dhe një Vinicius që nuk ka besim, Reali ka nevojë më shumë se kurrë për të.

Ky mund të jetë sezoni ku spanjolli mund të tregoi të gjitha asetit e veta pas atij dëmtimi të rendë në gjumë sezonin e kaluar.

Kampionatët Evropianë po vjen dhe Asensio e di që Luis Enrique do ta thërrasë atë dhe do t'i japë një rol kyç nëse është në formë. E ardhmja e tij në Real Madrid mund të varet edhe nga forma e tij, me një rinovim të plotë të skuadrës që pritet së shpejti. Asensio ka mundësinë të bëhet një yll, i mbështetur nga Zinedine Zidane. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2021, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori