Asistuesit më të mirë në Premier League për sezonin 2017/18
Kevin De Bruyne e ka mbyllur sezonin si asistuesi më i mirë në Premier League, me 16 asiste për gol.

Katër lojtarë të Manchester City e kanë përfunduar sezonin në katër vendete e para si asistuesit më të mirë në Premier League për edicionin 2017/18 dhe kjo tregon më së miri se pse ekipi i Pep Guardiolës ngriti lartë trofeun.

Asistuesit më të mirë në Premierligë për sezonin 2017/18:

1. Kevin De Bruyne (Manchester City) 16

2. Leroy Sané (Manchester City) 15

3. Raheem Sterling (Manchester City) 11

David Silva (Manchester City) 11

5. Mohamed Salah (Liverpool) 10

Christian Eriksen (Tottenham Hotspur) 10

Riyad Mahrez (Leicester City) 10

Dele Alli (Tottenham Hotspur) 10

Paul Pogba (Manchester United) 10

10. Henrikh Mkhitaryan (Arsenal) 9

11. Johann Gudmundsson (Burnley) 8

Mesut Özil (Arsenal) 8

Aaron Ramsey (Arsenal) 8

Pascal Groß (Brighton & Hove Albion) 8

15. Marc Albrighton (Leicester City) 7

Aaron Cresswell (West Ham United) 7

Roberto Firmino (Liverpool) 7

Chris Brunt (West Bromwich Albion) 7

Alex Oxlade-Chamberlain (Liverpool) 7

Andros Townsend (Crystal Palace) 7

Granit Xhaka (Arsenal) 7

Romelu Lukaku (Manchester United) 7

Xherdan Shaqiri (Stoke City) 7

Sadio Mané (Liverpool) 7

Willian (Chelsea) 7
Shtuar më 13/05/2018, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori