Astori luan akoma? 31-vjeçari lejohet të jetë pjesë e Fiorentinas në FIFA 18
EA Sports ka njoftuar se, pas konsultimeve me Fiorentinën, ata do të mbajnë Davide Astori në skuadrën e tanishme për ndeshjen e tyre FIFA 18.

Kapiten i Violas vdiq në gjumë në moshën 31-vjeçare, pas një sulmi në zemër.

"Komuniteti i FIFA-s, së bashku me të gjithë botën e futbollit, jemi të trishtuar nga vdekja e Davide Astorit," lexohej një mesazh në EA Sports.

"Pas konsultimit me Fiorentinën që nga vdekja e Davides dhe për të siguruar që ne e nderojmë më mirë trashëgiminë e tij, do të ndërmarrim veprimet e mëposhtme:

"Me kërkesë të klubit, Davide Astori do të qëndrojë në skuadrën aktuale të Fiorentinas në FIFA 18.

"Ne i dërgojmë sërish simpatitë tona më të sinqerta familjes, të klubit të Fiorentinas dhe tifozëve të tij në mbarë botën", thuhej në një deklaratë e FIFA-s. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori