"Athina 2004", ja impiantet pas 10 vjetësh (FOTO LAJM)

Pëlqej
Para 10 vjetësh kryeqyteti grek dhe vendlindja e Olimpit, Athina priste Lojërat Olimpike 2004, të cilat ishin të 28-at në histori. Shteti grek shpenzoi në atë kohë rreth 9 miliardë euro për ndërtimin e stadiumeve dhe infrastrukturës dhe gjithçka nisi dhe përfundoi në mënyrën më të mirë të mundshme.

Por sot pas 10 vjetësh, në të cilat shteti dhe shoqëria greke kanë kaluar kriza të mëdha ekonomike dhe jo vetëm, qyteti i famshëm olimpik është kthyer në një vendgrumbullim mbetjesh për të cilin nuk interesohet askush.

Fotot që do shihni më sipër e tregojnë më sipër se në ç'gjëndje janë lënë stadiume dhe impiante të shumtë për të cilët u shpenzua një sasi e madhe parash. /albeu.com/


Shtuar më 06/08/2014, ora 14:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori