Atleti i famshëm mund të dënohet me burg përjetë
Atleti i famshëm, Oscar Pistorius mund ta kalojë të gjithë pjesën tjetër të jetës së mbetur në burg.

Sportisti që është i famshëm, në garat me proteza akuzohet se ka vrarë gruan me armë dhe në mënyrë të qëllimshme.

"Në bazë të të gjitha fakteve, provave dhe argumenteve, vrasja që keni bërë ju ka qenë e qëllimshme dhe është bërë me armë zjarri. Dënimi për ju do të jetë burgim i përjetshëm" , i tha gjyqtari i shkallës së parë atlelit.

Pistorius ka thënë se nuk ka kryer vrasjen me dashje, por se e ka bërë ne rrethana te caktuara dhe pa qellim. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 12:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori