Atletico Madrid fitues i Europa League (VIDEO)
Albeu.com
Atleltico Madrid është fitues trofeut të Europa League, pas fitores prej 2-1 kundër Fulhamit. Ja golat dhe detajet e ndeshjes ...Goli i parë ndeshjes erdhi nga Diego Forlan, i cili mposhti portierin e Fulhamit, Schwarzer (32’). Por anglezët vetëm pas pesë minutave barazuan rezultatin përmes Simon Davies, i cili shënoi në minutën e 37-të.

Pasi në pjesën e dytë asnjëra nga ekipet nuk arriti të krijojë epërsi, skuadrat shkuan në vazhdime për të vendosur fituesin.

Në pjesën e dytë të vazhdimeve, erdhi goli i fitores për Atletico Madridi, autor i së cilës ishte Forlan (116’).Ceremonia e hapjes se finales se EUROPA LEAGUE:
1:0


1:1


2:1
Shtuar më 12/05/2010, ora 20:25
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori