Atletico - Real Madrid, formacionet që pritet të startojnë në derbin e sotëm
Pëlqej
Real Madridi do të ketë një sfidë shumë të vështirë sonte në ora 20:45 në Wanda Metropolitano ndaj Atletico Madrid. Do të jetë hera e parë që dy skuadrat do të luajnë një derbi të Madridit në këtë stadium dhe senzacionet idnikojnë të gjitha për një ndeshje të madhe.

Ekipi i Zidane nuk mund të përballoje një tjetër humbje, por në të njëjtën situatë ndodhet edhe ekipi i Simeones. Të dëshpëruar për fitoren në derbi për të mos e lënë Barcelonën të shkëputet, ndeshja premton shumë emocione dhe spektakli është i garantuar.

Formacionet e mundëshme:

Atletico XI: Oblak; Juanfran – Savic – Godin – Lucas; Gabi; Correa – Thomas – Saul – Koke; Griezmann

Real Madrid XI: Casilla; Carvajal – Ramos – Varane – Marcelo; Modric – Casemiro – Kroos - Isco – Benzema – Cristiano. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2017, ora 12:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori