Aubamayang mbetet te Arsenali, nuk është më në planet e Barcelonës
Pierre-Emeric Aubameyang ishte i lidhur për një kalim të mundshëm te Barcelona gjatë afatit kalimtar të verës.

Megjithatë, këmbëshpejti mund të detyrohet të qëndroj te Arsenali të paktën edhe për një sezon pasi që spanjollët tashmë kanë preferenca tjera.

Barca ka kthyer sytë nga Neyamr dhe Lautaro Martinez derisa Aubameynag nuk është në plan.

Sipas gazetarit të ESPN, Julien Laurens, drejtori sportiv i PSG , Leonardo është i përgatitur të shkarkojë Neymar këtë verë.

Një marrëveshje për Neymar mund të kushtojë 136 milionë, me Barcelonan duke shpresuar se ata mund ta rikthejnë brazilianin.

Nëse kjo marrëveshje nuk materializohet, atëherë Martinez i Interit tani besohet se është zgjedhja e dytë.

Aubameyang ka shënuar 20 gola në 32 paraqitje këtë sezon dhe kërkesat e tij për pagë po bëjnë që bisedimet e kontratave të ngecin.

Gunners thuhet se nuk kanë dëshirë t’i japin atij 30 përqind të pagës që ai ka pas së cilës mund ta shohë atë të largohet nga Emiratet.
Shtuar më 16/03/2020, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori