Aubameyang nuk udhëton me skuadrën për në Berlin, transferimi i tij në Arsenal është çështje orësh
Pierre-Emerick Aubameyang nuk ka udhëtuar me skuadrën e Borussia Dortmund në Berlin për ndeshjen e së premtes kundër Hertha Berlinit.

Hertha e pret në Berlin Dortmundin në kuadër të javës së 19të të Bundesligas dhe Aubameyang nuk është përfshirë farë në skuadër.

Kjo do të thotë se transferimi i tij në Arsenal është shumë afër se kurrë.

Arsenali synon ta zëvendësojë Alexis Sanchezin, i cili është pranë largimit, me sulmuesin e Bundesligës gjermane. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori