Australian Open, Kerber shokon Serena Williams
Angelique Kerber ka qënë surpriza e finales së femrave të Australian Open, duke mundur Serena Williams, duke fituar kështu për herë të parë një çmim kaq të madh.

Kerber mundi Williams me rezultatet 6-4, 3-6, 6-4 duke fituar titullin, e duke mundur fituesen 6 herë radhazi të finales së Melbourne Park. Kjo ishte finalja e parë për tenisten gjermano-polake.

Ndërkaq, të dielën pritet të zhvillohet finalja e meshkujve në Australian Open mes Novak Djokovic dhe Andy Murray.
Shtuar më 30/01/2016, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori