Autogoli më komik, me kokë në portën e tij (VIDEO)
Pëlqej
Gjatë ndeshjes së divizionit të parë kilen mes Universidad de Chile dhe Santiago Wanderers, mbrojtësi vendas Agustin Para, gjashtë minuta nga starti i ndeshjes, realizon një gol spektakolar me kokë. Zhytet me kokë, kalon portierin dhe e çon topin poshtë tranversës, ashtu si një gol i famshëm i Van Persie në Botërorin e Brazilit.

Por sa keq që futbollisti shënjestroi portën e gabuar duke shënuar në portën e tij. Por fatmirësisht skuadra e tij e fitoi ndeshjen me rezultatin 3-2. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2014, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori