Autogoli qesharak i Gareth Bale (VIDEO)
Protagonistë në të mirë e në të keqe. Talenti uellsian i Tottenham, Gareth Bale gjatë sfidës së djeshme në Premier League arriti të shënojë dy herë por njërin prej tyre e shënoi në portën e tij. Pasi shënoi golin që i dha avantazhin e dyfishtë "Spurs-ave" kundër "Reds", Bale u bë protagonist me autogolin qesharak që realizoi në portën e skuadrës së tij.

Aroon Lennon largoi nga vija fatale një goditje me kokë nga një lojtar i Liverpool por topi u përplas në fytyrën e uellsianit dhe përfundoi në rrjetën e Tottenham.

Fatmirësisht autogoli nuk ndikoi në rezultatin final dhe Tottenham mposhti 2-1 Liverpool. /albeu.com/
Shtuar më 29/11/2012, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori