Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat
Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë për të shkuar drejt Rusisë.

"U është ndaluar hyrja në Rusi më shumë se 1200 tifozëve, me precedentë dhune nëpër stadiume.

"Kupa e Botës është një festë e futbollit dhe nuk ka hapësira për dhunë dhe trazira", shprehen autoritet.

Gjithsej policia ka proceduar 1254 persona, pasaportat këta persona do ti marrin pas përfundimit të Botërorit. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori