Avancojnë bisedimet mes Lazios dhe Fenerbahces për Muriqin
Transferimi i Vedat Muriqit te Lazio është vetëm çështje kohe.

Marrëveshja ende nuk është arritur për shkak të diferencës së kërkesave mes klubeve.

Mirëpo, eksperti i transferimeve, Gianluca Di Marzio, raporton se klubet janë duke negociuar për ta sjellë në Itali sulmuesin kosovar.

Sipas tij, ende ka një diferencë të vogël ekonomike, por negociatat janë duke shkuar mirë.

Di Marzio beson se negociatat do të vazhdojnë derisa të gjendet një zgjidhje që prizrenasi, i cil shënoi 17 gola në 36 paraqitje të veshë fanellën e Lazios sezonin e ardhshëm.
Shtuar më 31/08/2020, ora 08:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori