"Aventura e Karius tek Liverpool ka përfunduar"
Pëlqej
Legjenda e Liverpoolit, Mark Lawrenson thotë se Loris Karius ka përfunduar aventurën në "Anfield Road" pas mbrëmjes së keqe ndaj Real Madridit.

"Më vjen keq për Loris Karius, sepse ai do të jetë absolutisht i zemëruar pas shfaqjes së tij të çmendur në finalen e Champions Leagues - por unë nuk shoh ndonjë mënyrë për të qëndruar në Liverpool tani", tha fillimisht ai.

"Karius kishte një natë të tmerrshme dhe ishte e tmerrshme të shikonte portierin e Redsit vetëm në zonën e tij të penalltisë në fund të ndeshjes.

"Lojtarët e Real Madridit ishin të parët që e ngushëlluan atë.

"Por me siguri njëri prej bashkëshortëve të tij mund të kishte kaluar, e vuri krahun e tij dhe i dha atij një përqafim të madh - edhe nëse nuk dinin çfarë të thoshin.

"Por, edhe nëse Klopp e mbështet atë publikisht dhe privatisht, ai duhet të dijë se ai nuk është mjaft i mirë për Liverpoolin dhe atë që duan të arrijnë.

"Ju keni nevojë për një portier të lartë për të fituar trofe dhe ai nuk është një nga ata. A mund të përballojnë ata për të luajtur, duke menduar se ai mund të bëhet një? Jo", përfundoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2018, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori