Bale në konflikte me lojtarët, në verë pritet largimi i uellsianit
Në dhomat e zhveshjes te Real i Madridit, ka një klimë shumë të tensionuar për Gareth Bale. 29-vjeçari ka prishur marrëdhëniet me pjesën tjetër të grupit dhe me shumë mundësi do të largohet në fund të sezonit.

Sipas asaj që raporton “AS”, kjo situatë është shumë e vështirë për tu menaxhuar dhe kjo u pa ditën e djeshme, kur Bale refuzoi të përqafohej me Lucas Vazquez pas penalltisë të shënuar. Marcelo dhe Courtois kanë komentuar shumë herë karakterin e uellsianit dhe kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak atij.

Një gjë është e sigurtë që në kampin e Realit të Madridit, vjen era barut dhe shumë vështirë situata do të ketë zgjidhje, nëse nuk do të ketë largime.
Shtuar më 25/02/2019, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori