Ballack: Jemi te etur per sukses
Albeu.com
Mesfushori gjerman Michael Ballack, thotë se futbollistët e Chelseat janë të etur për sukses dhe se në sezonin e ardhshëm do të përpiqen ta rikthejnë titullin e Premier League dhe të triumfojnë edhe në Ligën e Kampionëve.Menaxheri i ri i Chelseat, Carlo Ancelotti, sot edhe zyrtarisht i filloi përgatitjet me futbollistët e Chelseat. Në një intervistë për televizionin e klubit, Ballack thotë se blutë do ta fillojnë sezonin e ri të etur për sukses.

“Duhet të përqendrohemi sërish në të. Jemi të etur për ta rikthyer titullin. Po ashtu kemi synime të larta edhe në Evropë, pasi kjo është ajo që të gjithë ne dëshirojmë ta realizojmë. Chelsae është ekip i madh me lojtarë të mëdhenj të cilët luajnë edhe në kombëtaret e tyre dhe të gjithë dëshirojnë ta fitojnë Ligën e Kampionëve”, ka thënë gjermani.
Shtuar më 01/07/2009, ora 23:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori