Balotelli afer City-t
Albeu.com
Talenti më i përfolur i momentit në Itali, Mario Balotelli, ndodhet shumë pranë ish trajnerit të tij, Roberto Mancini që ndodhet në krye të stolit të Manchester City.
Sipas “Daily Mail”, skuadra nga "Eastlands” do paguajë në total 35 milionë euro dhe klauzola e vetme është se nëse sulmuesi rikthehet në Itali, ai duhet të shitet vetëm tek Interi ose shoqëria zikaltër të japë pëlqimin e saj për transferimin në një nga rivalët.

Me blerjet e Balotelli e Kolarov, Roberto Mancini do ketë arritur shifrën e shpenzimit të 100 milionë eurove duke marrë parasysh edhe blerjet e Yaya Toure, David Silva e Jerome Boateng.
Shtuar më 21/07/2010, ora 17:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori